Drodzy uczniowie

      Znaleźliśmy się ostatnio w dość trudnej sytuacji związanej z epidemią COVID – 19. Jest to czas izolacji, ograniczenia kontaktów oraz ogarniającej nas samotności. Niestety, czasami nie jest też dobrze w naszych domach rodzinnych. Jak wynika z ostatnich doniesień medialnych, badań i rozmów z uczniami, młodzi ludzie każdego dnia borykają się z problemami przemocy domowej, nadużyciami ze strony dorosłych, depresją , hejtem- najczęściej w cyberprzestrzeni, niesprawiedliwym traktowaniem , brakiem zrozumienia a także innymi problemami, które wymagają odpowiedniego wsparcia, opieki i troski osób dorosłych – nie zawsze jednak tę pomoc otrzymując.

Z uwagi na powyższe, przez wzgląd na troskę o dobro dzieci Rzecznik Praw Dziecka zainicjował przedsięwzięcie stanowiące jedną z możliwości odpowiedzi na potrzeby dzieci   i młodzieży zmagających się z kryzysem psychicznym – całodobowy Dziecięcy Telefon Zaufania – 800 12 12 12 i dedykowany młodym ludziom czat internetowy prowadzony przez profesjonalnych psychologów. Podejmując kontakt za pośrednictwem tych dwóch kanałów komunikacji dziecko uzyskać może natychmiastowe wsparcie, podzielić się swoimi przeżyciami i wspólnie ze wspierającą osobą dorosłą zastanowić się nad rozwiązaniem swoich problemów.

Pamiętajcie również, że z każdym problemem możecie zgłosić się do pedagoga szkolnego (poprzez Librus a także mailowo beatadrozdz@zpopoliczna.eu).