Tutaj powinien być opis

OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA 29.09.2020r.

        O zaletach czytania wiedzą wszyscy, ale nie zaszkodzi przypominanie o nich od czasu do czasu. Czytanie książek to nie tylko ciekawa forma spędzania wolnego czasu, zdobywanie nowej wiedzy, ale również rozwijanie wyobraźni czy wzbogacanie słownictwa, a głośne czytanie dzieciom to również budowanie silnej więzi emocjonalnej. Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania to święto, którego najważniejszymi beneficjentami są właśnie dzieci.

    W naszej szkole Dzień Głośnego Czytania obchodziliśmy już po raz kolejny i był on znakomitą okazją do zaproszenia dzieci do świata książki.  Szczególnie teraz, gdy telewizja i komputer pochłaniają coraz więcej czasu, trzeba podkreślać znaczenie wspólnej lektury. Tego dnia niemalże każdą lekcję rozpoczynaliśmy od głośnego czytania wybranej przez uczniów lub nauczycieli książki. Czytali uczniowie lub nauczyciele. Niektórych uczniów tak wciągnęła fabuła, że kontynuowali czytanie na przerwach.  W bibliotece szkolnej uczniom z klas młodszych czytała pani Ania – nasza szkolna bibliotekarka. Dzieciaki z ogromnym zainteresowaniem słuchały tych opowieści i pytały kiedy mogą przyjść, aby usłyszeć ciąg dalszy.  Korzystaliśmy także z zasobów NINATEKI.  Uczniowie mogli słuchać opowiadań czytanych przez zawodowych aktorów.

    Ten dzień stał się znakomitą okazją do promocji czytelnictwa wśród uczniów naszej szkoły. Tak spędzony wspólnie czas procentuje w przyszłości, buduje wzajemne zaufanie i pozwala lepiej się zrozumieć.

      Zachęcamy wszystkich dorosłych: nauczycieli, rodziców, dziadków, ciocie i wujków, do głośnego czytania dzieciom przez cały rokTo my – dorośli  kształtujemy postawy i zainteresowania młodego pokolenia, my jesteśmy odpowiedzialni za ich rozwój i przygotowanie do dorosłego życia. Czytanie to jedna z dróg, dzięki której dziecku zostaną zaproponowane wzorce do naśladowania.