12.03.2020 - 24.05.2020 zostają czasowo zawieszone zajęcia dydaktyczno - wychowawcze w szkole i przedszkolu zgodnie z decyzją Ministra Edukacji Narodowej

Aktualności

18 listopada 2019 17:44 | Aktualności

WARSZTATY ZAWODOZNAWCZE W MŁODZIEŻOWY CENTRUM KARIERY I WIZYTA W SĄDZIE REJONOWYM W ZWOLENIU

13 listopada 2019 roku uczniowie klasy 8 a i 8 b PSP Policzna pod opieką Olgi Adamiec i Anny Lenart uczestniczyli w warsztatach zawodoznawczych,  które odbyły się w Młodzieżowym Centrum Kariery  w Zwoleniu. Zostały poprowadzone przez doradców zawodowych: Annę Sekuła i Marcelinę Szarpak. Młodzież aktywnie uczestniczyła zajęciach. Wiedzę, którą otrzymali zapewne wykorzystają w praktyce w momencie wyboru szkoły. Tematyka spotkania przybliżyła uczniom rzeczywistość, która stanie się ich udziałem podczas pierwszych doświadczeń związanych z poszukiwaniem pracy.

Po warsztatach uczniowie wraz z opiekunami udali się na spotkanie z Pawłem Chudzio Prezesem Sądu Rejonowego w Zwoleniu, który zaprosił ósmoklasistów do sali konferencyjnej. W trakcie spotkania nasi uczniowie mogli dowiedzieć się m.in. jak wygląda codzienna praca sędziego, adwokata, kuratora, jaką drogę trzeba przebyć, by wykonywać dany zawód oraz jak funkcjonuje wymiar sprawiedliwości w Polsce. Pan Prezes zaprowadził uczniów do jednej z sal rozpraw, gdzie zapoznał młodzież z przebiegiem rozprawy sądowej, wskazał miejsce zajmowane w czasie rozprawy przez sędziego, oskarżonego, adwokata, świadków, etc.

Wycieczka zawodoznawcza na pewno była pomocna dla tych uczniów, którzy zastanawiają się nad wyborem przyszłej ścieżki kształcenia.

 

Przeczytano: 327 razy. Wydrukuj|Do góry

WARSZTATY ZAWODOZNAWCZE W MŁODZIEŻOWY CENTRUM KARIERY I WIZYTA W SĄDZIE REJONOWYM W ZWOLENIU