Aktualności

23 czerwca 2019 20:00 | Aktualności

,, LATO, LATO, LATO CZEKA…."

   To była wyjątkowa uroczystość zakończenia roku szkolnego 2018/2019, po raz ostatni ze sztandarem Publicznego Gimnazjum im. Stefana Żeromskiego w Policznie.  Po 20-tu  latach  funkcjonowania gimnazja w Polsce przeszły do historii.  Uroczystości odbywały się na placu szkolnym. Liczne podziękowania oraz gratulacje skierowała do zebranych rodziców, uczniów  i nauczycieli  pani dyrektor Jolanta Kalinowska. Podsumowując osiągnięcia  bieżącego roku szkolnego pani dyrektor zwróciła uwagę na ogromne zaangażowanie uczniów w działalność szkoły oraz reprezentowanie jej na zewnątrz. Świadczą o tym ilości  dyplomów i nagród. Podziękowania usłyszeliśmy również od pana wójta gminy Policzna – Tomasza Adamca oraz przewodniczącej Rady Rodziców – pani Joanny Molenda. Najlepszym uczniom z klas I – VII wręczono nagrody książkowe. a rodzicom listy gratulacyjne. Nagrody otrzymali również najlepsi absolwenci: Jakub Kuciarski z PSP ( średnia 5,17) oraz Dawid Puzio z PG (średnia 5,33). Rada Rodziców ufundowała stypendia dla uczniów z  najwyższymi wynikami. Otrzymali je Aleksandra Drewa ( 5,38), Paulina Filipiak (5,33) i Dawid Puzio (5,33). Nagrody książkowe, za 100% wyniki na egzaminie gimnazjalnym otrzymały dwie uczennice gimnazjum- Paulina Filipiak i Aniela Szumilas. Nasze przedszkolaki i  uczniowie brali udział w wielu zawodach sportowych oraz konkursach szkolnych i pozaszkolnych, odnosząc liczne sukcesy. Zgodnie z tradycją   otrzymali wspaniałe nagrody ufundowane przez pana Wójta.

    Pani dyrektor przekazała zebranym cudowną informację - w plebiscycie  Echa Dnia przedszkole w Policznie  zajęło I miejsce w powiecie i uzyskało tytuł ,, Przedszkole na medal”. Natomiast w edycji Nauczyciel Przedszkola - I miejsce w powiecie zajęła pani Aneta Szafrańska.

  Wyjątkowa uroczystość, rzesze zwycięzców. Jak zawsze warto pracować…. A teraz zasłużony odpoczynek. Zgodnie z hasłem- ,, Lato, lato, lato już czeka…..”. Szalonych, zabawnych i bezpiecznych wakacji.

Przeczytano: 129 razy. Wydrukuj|Do góry