Uwaga!! Zmiana w rozkładzie jazdy autobusów szkolnych i planie lekcji.

Aktualności

09 października 2018 18:08 | Aktualności

Feynmanki 2019

Myślisz, że nadajesz się na szpiega?
Jeśli tak, zapraszamy do Domu Szkoleniowego dla szpiegów!
Czym on jest? Przede wszystkim zabawą, do której potrzebne Ci będą spryt, spostrzegawczość, logiczne myślenie i odrobina wiedzy.
Zapraszamy uczniów do udziału w Feynmankach 2019 – konkursie, dla którego inspiracją stała się nietuzinkowa postać Richarda Feynmana – organizowanym przez Wydział Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej PG oraz GWO.
Na początek wcielasz się w rolę adepta siatki szpiegowskiej. Oczywiście musimy najpierw sprawdzić czy jesteś odpowiednim kandydatem. Dopiero wtedy będziemy mogli powierzyć Ci najtrudniejsze zadania misji. Trening odbędzie się w Domu Szkoleniowym, gdzie profesjonalni instruktorzy przygotowali dla Ciebie kilka pokojów. Znajdują się w nich gadżety, pomoce naukowe, plany misji i kontakty do innych tajnych agentów. Pomieszczenia te są jednak chronione za pomocą łamigłówek i szyfrów. Co dwa tygodnie odblokowywane będą kolejne zadania, których rozwiązanie otworzy drzwi do poszczególnych pokojów:
klasy 4-6:
http://feynmanki.pl/dom_szkoleniowy_lorenz/

klasy 7-8:
http://feynmanki.pl/dom_szkoleniowy_enigma/
Zaczynając od 15.10.2018 (zadanie 2), co dwa tygodnie będziemy publikować zadania.
Spośród autorów prawidłowych rozwiązań co dwa tygodnie wylosujemy osobę, która otrzyma upominek (wszyscy otrzymają „+” z matematyki kat. aktywność).
Na odpowiedzi czekamy do 25 października.
nauczyciele matematyki
Powodzenia!

Przeczytano: 183 razy. Wydrukuj|Do góry